English
SDS Centers
The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
حکم سفیر مرکز دیپلماسی موسیقی به آقای پیمان سلطانی اهدا شد

در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (UN SDGs): حکم سفیر مرکز دیپلماسی موسیقی به آقای پیمان سلطانی اهدا شد.
نقش کرونا در رسیدن به اهداف توسعه پایدار

شیوع بیماری کووید-۱۹ سرعت فرآیندهای دستیابی به اهداف توسعه پایدار تا سال ۲۰۳۰ را با کاهش جدی رو به رو کرده و این در حالی است که اتخاذ تکنولوژی‌های دیجیتالی و مشارکت بخش‌های خصوصی می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.
سال نو مبارک

و انتهای این قصه ی سرد و سفید همیشه سبز خواهد بود، تا رسیدن سال نو ، تنها یک سلام خورشید باقی ست . . .
پیام تبریک مدیر عامل به مناسبت آغاز سال 2021

هر سال جدید با خود انرژی و روح تازه ای به ارمغان می آورد. سال نو بهترین زمان برای جامه عمل پوشاندن به تصمیمات، رویاها و آرزوها است. امید است پس از پشت سر گذارندن سال سخت و غمبار گذشته، سال جدید سلامتی، امید و شور زندگی را به تمام مردم جهان بازگرداند.
آنتونیو گوترش در نشست سران گروه ۲۰ از واکسن کرونا به عنوان یک کالای عمومی جهانی یاد کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش به صورت مجازی در نشست سران گروه ۲۰ که به میزبانی رژیم سعودی برگزار شد، به گسترش روز افزون همه‌گیری کرونا اشاره کرد و همه‌گیری کرونا و تغییرات آب و هوایی را دو معضل بزرگ دانست که برای مقابله با هر دوی آنها به همبستگی، همکاری و اقدام نیاز است و گفت: واکسن کرونا باید یک کالای عمومی جهانی در نظر گرفته شود.
ادری آزوله دبیرکل یونسکو با انتشار پیامی به زبان فارسی به مناسبت درگذشت استاد محمد رضا شجریان به وی ادای احترام نمود

ادری آزوله، دبیرکل یونسکو، که با انتشار توئیتی به زبان فارسی، از محمدرضا شجریان به عنوان «اسطوره و میراث جاودان موسیقی سنتی ایرانی» یاد کرد. در ادامه این پیام نیز آمده است: «به پاس خلاقیت بی‌نظیر و تعهد سستی‌ناپذیرش به آزادی هنر، نشان‌های افتخار پیکاسو و موتزارت به او اهدا شده بود.»
جایزه صلح نوبل 2020 به برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) تعلق گرفت

برنامه جهانی غذای سازمان ملل WFP، که کمک های غذایی نجات بخشی به میلیون ها نفر در سراسر جهان را ارائه می دهد - اغلب در شرایط بسیار خطرناک و غیر قابل دسترسی - جایزه صلح نوبل 2020 را دریافت نمود. WFP بزرگترین سازمان بشردوستانه در جهان است این سازمان تنها در سال گذشته به 97 میلیون نفر در 88 کشور کمک کرده است.
سازمان ملل متحد از قربانیان خشونت خانگی "به دام افتاده در قرنطینه" ناشی از شیوع ویروس COVID-19 حمایت می کند

نهاد سازمان ملل برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان می گوید که خشونت خانگی در حال حاضر یکی از بزرگترین نقض های حقوق بشر می باشد. حدود 243 میلیون زن و دختر (15-49 ساله) توسط یک شریک زندگی نزدیک خود ( اعم از همسر یا اعضای خانواده خود) در 12 ماه گذشته مورد خشونت جنسی یا جسمی قرار گرفته اند و با ادامه بیماری همه گیر COVID-19 ، این تعداد به احتمال زیاد رو به رشد خواهد بود.
جهانی پایدار در پساکرونا

تاثیر کوتاه‌مدت همه‌گیری کووید-19 بحرانی عظیم ایجاد کرده است و از دولت‌ها خواسته‌شده از این بحران تجربه کسب کرده و این تجربه را با سیاست‌های خود در سرتاسر جهان تطبیق دهند. در این دوران، دورکاری افزایش‌یافته، برخی مشاغل تعطیل شدند و برخی از شلوغ‌ترین شهرهای جهان خلوت شدند و به نظر ادوارد هارسون، مدیر بازاریابی شرکت‌ها و دفاتر Instant، این موضوع روشی برای پایداری مشاغل در دوران پساکرونایی خواهند بود.
پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به رهبران مذهبی سراسر جهان: "بیایید به یکدیگر ایمان داشته باشیم"

امروز ، من می خواهم از رهبران مذهبی کلیه ادیان درخواست کنم تا به نیروهای خود پیوسته و برای برقراری صلح در سرتاسر جهان تلاش نمایند و این بار تمرکز خود را برای شکست COVID19 در این نبرد مشترک قرار دهند. من این درخواست را در یک زمان خاص، در تقویم معنوی انجام می دهم. برای مسیحیان و یهودیان عید پاک است و به زودی، مسلمانان ماه مبارک رمضان را آغاز می کنند. من برای همه کسانی که این لحظات حیاتی را می گذرانند، بهترین ها را آرزو می کنم.

Useful Links:

Collaborators:

© 2010-, All Rights Reserved for.

Sustainable Development Strategy International Group