English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
 
 ادری آزوله دبیرکل یونسکو با انتشار پیامی به زبان فارسی به مناسبت درگذشت استاد محمد رضا شجریان به وی ادای احترام نمود
ادری آزوله، دبیرکل یونسکو، که با انتشار توئیتی به زبان فارسی، از محمدرضا شجریان به عنوان «اسطوره و میراث جاودان موسیقی سنتی ایرانی» یاد کرد. در ادامه این پیام نیز آمده است: «به پاس خلاقیت بی‌نظیر و تعهد سستی‌ناپذیرش به آزادی هنر، نشان‌های افتخار پیکاسو و موتزارت به او اهدا شده بود.»

 جایزه صلح نوبل 2020 به برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) تعلق گرفت
برنامه جهانی غذای سازمان ملل WFP، که کمک های غذایی نجات بخشی به میلیون ها نفر در سراسر جهان را ارائه می دهد - اغلب در شرایط بسیار خطرناک و غیر قابل دسترسی - جایزه صلح نوبل 2020 را دریافت نمود. WFP بزرگترین سازمان بشردوستانه در جهان است این سازمان تنها در سال گذشته به 97 میلیون نفر در 88 کشور کمک کرده است.

 سازمان ملل متحد از قربانیان خشونت خانگی "به دام افتاده در قرنطینه" ناشی از شیوع ویروس COVID-19 حمایت می کند
نهاد سازمان ملل برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان می گوید که خشونت خانگی در حال حاضر یکی از بزرگترین نقض های حقوق بشر می باشد. حدود 243 میلیون زن و دختر (15-49 ساله) توسط یک شریک زندگی نزدیک خود ( اعم از همسر یا اعضای خانواده خود) در 12 ماه گذشته مورد خشونت جنسی یا جسمی قرار گرفته اند و با ادامه بیماری همه گیر COVID-19 ، این تعداد به احتمال زیاد رو به رشد خواهد بود.

 جهانی پایدار در پساکرونا
تاثیر کوتاه‌مدت همه‌گیری کووید-19 بحرانی عظیم ایجاد کرده است و از دولت‌ها خواسته‌شده از این بحران تجربه کسب کرده و این تجربه را با سیاست‌های خود در سرتاسر جهان تطبیق دهند. در این دوران، دورکاری افزایش‌یافته، برخی مشاغل تعطیل شدند و برخی از شلوغ‌ترین شهرهای جهان خلوت شدند و به نظر ادوارد هارسون، مدیر بازاریابی شرکت‌ها و دفاتر Instant، این موضوع روشی برای پایداری مشاغل در دوران پساکرونایی خواهند بود.

 دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش: "پاسخ ما به COVID-19 باید با احترام به حقوق و عزت افراد مسن همراه باشد"
اپیدمی COVID-19 باعث ترس و رنج غیرمترقبه ای برای افراد مسن در سراسر جهان گردیده است. میزان مرگ و میر برای افراد مسن به طور کلی بالاتر است، و برای افراد بالای 80 سال، پنج برابر میانگین جهانی است. این بیماری همه گیر غیر از تأثیرات سلامتی آن ، افراد مسن را در معرض خطر فقر ، تبعیض و انزوا قرار داده است. این احتمال وجود دارد که به ویژه در سالمندان کشورهای در حال توسعه، تأثیر مخرب تری داشته باشد.


SDS Int’l Group   (گروه بین المللی توسعه پایدار)، یکی از معتبرترین نهادهای بین المللی توسعه دهنده‌ی مباحث پایداری و توازن شرکتی (Corporate Sustainability) به شمار می‌رود که ماموریت اصلی آن تحقق آینده‌ی پایدار از طریق تعریف پروژه‌های محرک توسعه (Initiative Projects) برای تبلور Sustainability ، ایجاد توسعه‌ی هم افزا، متوازن و فراگیر در بخش‌های مختلف و افزایش بهره وری و بهبود قابلیت سرمایه پذیری سازمانها می باشد. این مهم، از طریق ارایه خدمات  تخصصی ذیل از جانب این گروه تحقق می‌یابد:

1.                   انطباق و ارزیابی (Compliance & Screening)

2.                   تدوین شاخص (Index Services)

3.                   آموزش (Training)

4.                   برندینگ در حوزه مباحث (Environmental Social and Governance Branding) ESG

5.                   خدمات سرمایه‌پذیری (Investability Services)

6.                 ارایه راهکارهای تامین مالی متوازن (Sustainable Finance Solutions)

7.                    مباحث تحریمی (Sanction Issues)

 

حجم وسیع ارتباطات استراتژیک SDS با نهادهای تحت پوشش سازمان ملل متحد، از جمله دلایل کلیدیِ منحصر به فرد بودن فعالیت‌های این گروه بین المللی در ترمینولوژی Sustainability به شمار می‌رود. برخی از این ارتباطات به شرح ذیل می‌باشد:

-         تنها شرکت خصوصی مشارکت‌کننده در معاهده جهانی سازمان ملل متحد (UN Global Compact) که به صورت تخصصی روی مباحث Sustainability در ایران تمرکز دارد؛

-         تنها دفتر اقدامات منطقه‌ای (Regional Action Center) کرسی ادراک جهانی نهاد یونسکو (UNESCO Chair Programme on Global Understanding) از سال 2016 در منطقه؛

-         تنها بخش خصوصی عضو در نهادUNAI (United Nations Academic Impact)  سازمان ملل متحد در کشور، به دلیل حجم گسترده‌ی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه‌ی توسعه متوازن از سال 2017؛

-         تنها دفتر ارایه دهنده خدمات تخصصی (Professional Service Provider) نهاد اصول سرمایه گذاری مسوولانه سازمان ملل متحد (UNPRI-UN Principles for Responsible Investment) از سال 2016 در ایران؛

 

SDS Int’l Group در راســتای مســوولیت اجتــــماعی (Social Responsibility) و ماموریت‌های بنیادین خود و همچنین، به عنوان یک سازمان فعال بین‌المللی در حوزه‌ی توسعه پایدار، پژوهش در حوزه‌ی مفاهیم توسعه‌ی همه‌جانبه، موزون و پایدار و تلاش برای هم‌افزایی میان همه‌ بازیگران ملی و بین‌المللی در زمینه‌ی توسعه‌ی پایدار را، در سرلوحه‌ی اهداف خود قرار داده و تلاش همه جانبه‌ای برای استقرار ادبیات و ترمینولوژی حاکم بر ملل متحد، گفتمان توسعه‌ پایدار و اهداف توسعه‌ پایدار آغاز نموده است.

Authorized Signatory:

Collaborators: