English
covid19
SDG Planning Calendar 2020

SDS Organizational Credibility Development Project

UNESCO Chair Programme

The United Nations Academic Impact (UNAI)

SDS Family:

Upcoming Events:
 
 سازمان ملل متحد از قربانیان خشونت خانگی "به دام افتاده در قرنطینه" ناشی از شیوع ویروس COVID-19 حمایت می کند
نهاد سازمان ملل برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان می گوید که خشونت خانگی در حال حاضر یکی از بزرگترین نقض های حقوق بشر می باشد. حدود 243 میلیون زن و دختر (15-49 ساله) توسط یک شریک زندگی نزدیک خود ( اعم از همسر یا اعضای خانواده خود) در 12 ماه گذشته مورد خشونت جنسی یا جسمی قرار گرفته اند و با ادامه بیماری همه گیر COVID-19 ، این تعداد به احتمال زیاد رو به رشد خواهد بود.

 جهانی پایدار در پساکرونا
تاثیر کوتاه‌مدت همه‌گیری کووید-19 بحرانی عظیم ایجاد کرده است و از دولت‌ها خواسته‌شده از این بحران تجربه کسب کرده و این تجربه را با سیاست‌های خود در سرتاسر جهان تطبیق دهند. در این دوران، دورکاری افزایش‌یافته، برخی مشاغل تعطیل شدند و برخی از شلوغ‌ترین شهرهای جهان خلوت شدند و به نظر ادوارد هارسون، مدیر بازاریابی شرکت‌ها و دفاتر Instant، این موضوع روشی برای پایداری مشاغل در دوران پساکرونایی خواهند بود.

 دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش: "پاسخ ما به COVID-19 باید با احترام به حقوق و عزت افراد مسن همراه باشد"
اپیدمی COVID-19 باعث ترس و رنج غیرمترقبه ای برای افراد مسن در سراسر جهان گردیده است. میزان مرگ و میر برای افراد مسن به طور کلی بالاتر است، و برای افراد بالای 80 سال، پنج برابر میانگین جهانی است. این بیماری همه گیر غیر از تأثیرات سلامتی آن ، افراد مسن را در معرض خطر فقر ، تبعیض و انزوا قرار داده است. این احتمال وجود دارد که به ویژه در سالمندان کشورهای در حال توسعه، تأثیر مخرب تری داشته باشد.

 بسیج همکاری های جهانی برای ارائه راهکار های علمی مقابله با COVID-19 توسط سازمان ملل
سازمان ملل متحد همکاری های بین المللی را برای به کارگیری حداکثر قدرت علمی برای مقابله با بیماری همه گیر Covid 19 ترغیب کرده و در عین حال با شرکای خود برای کشف ابزارهای نوآورانه پاسخ به بحران همکاری می کند. کمتر از 100 روز از زمان اطلاع سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد coronavirus جدید ، تحقیقات با سرعت باورنکردنی شتاب گرفته است. مدیرکل WHO گفت: خوشحالم كه گزارش كنم كه تلاش های ما در تحقیق و توسعه به سرعت در حال حرکت است. وی اظهار داشت که تاکنون 74 کشور به دوره های آزمایشی -ابتکار WHO که معالجه احتمالی COVID-19 را ارزیابی می کند (Solidarity Trial)–ابراز علاقه نموده و به آن پیوسته اند.

  پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به رهبران مذهبی سراسر جهان: "بیایید به یکدیگر ایمان داشته باشیم"
امروز ، من می خواهم از رهبران مذهبی کلیه ادیان درخواست کنم تا به نیروهای خود پیوسته و برای برقراری صلح در سرتاسر جهان تلاش نمایند و این بار تمرکز خود را برای شکست COVID19 در این نبرد مشترک قرار دهند. من این درخواست را در یک زمان خاص، در تقویم معنوی انجام می دهم. برای مسیحیان و یهودیان عید پاک است و به زودی، مسلمانان ماه مبارک رمضان را آغاز می کنند. من برای همه کسانی که این لحظات حیاتی را می گذرانند، بهترین ها را آرزو می کنم.


 گروه بین‌المللی توسعه پایدار (Sustainable Development Strategy Group)، مجموعه‌ای متشکل از چند دپارتمان‌ و شرکت زیرمجموعه است که در ارتباطات بین‌المللی با نام SDS Int’l Group شناخته می‌شود.

این سازمان، به عنوان عضو معاهده جهانی سازمان ملل متحد، اصول ده‌گانه‌ی‌ این معاهده، اهداف توسعه هزاره‌ی ملل متحد (UN Millennium Development Goals, MDGs) و نیز، اهداف توسعه پایدار (Sustainable Development Goals, SDGs) را به عنوان خط‌مشی اصلی خود برگزیده است.

گروه بین‌المللی توسعه پایدار همچنین، نخستین نهاد ایرانی است که به عنوان عضو ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی (Professional Service Partner) به ائتلافPRI پیوسته است.

Principles for Responsible Investment)) PRI ائتلافی بین‌المللی، متشکل از سرمایه‌گذاران پیشرو می‌باشد که با حمایت دو نهاد بین‌المللی Global Compact و برنامه‌ی مالی UNEP و با هدف توسعه‌ی مفاهیم پایداری در سرمایه‌گذاری، در راستای دستیابی به نظام مالی پایدار در سطح بین‌المللی ایجاد شده است.

این گروه همچنین، به عنوان دفتر منطقه‌ای ادراک جهانی (IGU Regional Action Center) انتخاب شده است. هدف از این انتخاب، تسهیل اجرای برنامه‌های این نهاد در ترویج پایداری جهانی از طریق آموزش، تحقیقات و تبادل اطلاعات در این حوزه است. 

SDS Int’l Group در راســتای مســوولیت اجتــــماعی (Social Responsibility) و ماموریت‌های بنیادین خود و همچنین، به عنوان یک سازمان فعال بین‌المللی در حوزه‌ی توسعه پایدار، پژوهش در حوزه‌ی مفاهیم توسعه‌ی همه‌جانبه، موزون و پایدار و تلاش برای هم‌افزایی میان همه‌ بازیگران ملی و بین‌المللی در زمینه‌ی توسعه‌ی پایدار را، در سرلوحه‌ی اهداف خود قرار داده و تلاش همه جانبه‌ای برای استقرار ادبیات و ترمینولوژی حاکم بر ملل متحد، گفتمان توسعه‌ پایدار و اهداف توسعه‌ هزاره آغاز نموده است.

Authorized Signatory:

Collaborators: